DELTALIGHT

Navigace

Rezidenční projekty

Luxusní byt v Pařížské ulici

Luxusní secesní byt v Pařížské ulici byl navržen jako součást projektu SQUAT iD23, představujícímu veřejnosti 5 odlišných bytů, v 5 různých stylech, navržených předními českými architekty a designéry. Každý z bytů odráží jedinečný rukopis svého tvůrce. V nostalgickém bytě, pod kterým je podepsáno designérské studio OOOOX pro Insidecor.cz, realizovala osvětlení Delta Light.

Návrh interiéru vychází z podstaty secesního stylu domu, ve kterém se byt nachází. Designérka Radka Valová v bytě vytvořila osvědčenou černo bílou kombinaci, doplněnou moderním šedým betonem a zlatými doplňky, evokujícími luxus Pařížské ulice. Klasické secesní prvky nápaditě zkombinovala s výraznými geometrickými tvary.

Ve velkorysém obývacím pokoji je na první pohled nepřehlédnutelná trojice stropních závěsných svítidel SUPER OH!. Designérka použila svítidla ve 3 různých velikostech, která se vznášejí nad jídelním stolem na téměř neviditelných ocelových lankách. Výrazné černé prstence, tvořící těla svítidel, jsou šokujícím kontrastem s jinak bílým základem interiéru.

Koupelna se nese v duchu nostalgie a luxusu. Převládající černou barvu doplňuje šedá betonová stěrka na stěně a velké zrcadlo s dřevěným rámem ve zlaté barvě. Atmosféru dodávají menší závěsná svítidla GIBBO, která se opakují i v ložnici.

Celý interiér bytu je pak doplněn řadou zápustných a přisazených stropních svítidel, zajišťujících celkové osvětlení místností. Mezi nimi TWENTY-7, DEEP RINGO, BOXY či TWEETER.

Foto: Dagmar Vyhnálková