DELTALIGHT

Navigace

ČLÁNKY

Minimalistický stánek Delta Light na Designbloku

Tvarově jednoduchý, až puristický stánek Delta Light na letošním Designbloku nabídl návštěvníkům nečekané a atraktivní spojení striktně minimalistických svítidel z kolekce Superloop s tradičním českým křišťálem.

Z velké části uzavřený stánek skýtal jen 2 průhledy do svého vnitra. Promyšlená koncepce z dílny architektonického studia FADW tak nabízela atraktivní pohledy na svítidla. Z venku čistě bílý kabát stánku naznačoval tvarovou čistotu a funkčnost svítidel Delta Light, vnitřní černý háv pak nechal vyniknout jednotlivým svítidlům a světelným efektům. Hlavní roli pro tento rok hrála svítidla Superloop doplněná závěsnými válečky Microspy.

Zářivý středobod stánku v podobě lustru Preciosa obklopoval kruhový magnetický profil Superloop s průměrem 170cm s reflektory Spy. Magnetický profil pracuje na principu jednoduchého přisazení reflektoru k liště, čímž dochází k jejich mechanickému i elektronickému propojení. Světelné moduly je tak velmi snadné a rychlé přemísťovat na libovolné místo na profilu, podle aktuální potřeby.

Svítidla Superloop byla na stánku zastoupena vícenásobně. Vedle magnetického profilu také dvojicí horizontálních difuzně svítících kruhů ve 2 velikostech i vertikálně postaveného kruhu na boční stěně stánku. Pomyslnou tečku stánku vytvářela závěsné válečky Microspy, zavěšené nad katalogem The Lighting Bible 12.