DELTALIGHT

Navigace

Rezidenční reference

Osvětlení jídelny a kuchyně

Osvětlení kuchyně by mělo splňovat vysoké nároky na zrakovou činnost. Pro bezpečnou práci spojenou s přípravou pokrmů je nezbytné dostatečné osvětlení.

Ideálním řešením při osvětlení pracovní plochy, osvětlení kuchyňské linky je využití světelných profilů umístěných pod kuchyňskou linku. Ty jsou díky kvalitnímu difuznímu optickému krytu bezpečné a poskytují dostatek rozptýleného, měkkého světla. Výhodou profilů je možnost zvolit si potřebnou délku, světelné zdroje i velikost produktu. Pro osvětlení pracovních ploch nedoporučujeme bodová svítidla. Jejich světlo způsobuje v prostoru velké kontrasty jasů a svou dramatičností unavuje vaše oči. Stejně jako v jiných místnostech, i tady musíme při návrhu osvětlení myslet na celý prostor, barvu stěn, kuchyňské linky a další aspekty.

Osvětlení linky doplníme o centrální, stropní svítidla. I u těchto svítidel preferujeme měkké, rozptýlené světlo. Vybírat můžeme stropní svítidla přisazená nebo zápustná.

Pro dotvoření příjemné atmosféry u jídelního stolu zvolte závěsná svítidla s vhodným stínítkem, které může být neprůsvitné nebo poloprůsvitné. Vzhledem k tomu, že se závěsná svítidla nad stolem dostávají do zorného pole sedícího člověka, nedoporučujeme použití propustného stínítka (čiré sklo), které může nepříjemně oslňovat.

Ukázky jednotlivých typů svítidel.